• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. W tym roku w przedszkolu obchodziliśmy je w poniedziałek, 6 listopada. Był to dzień wypełniony nie tylko czytaniem różnych bajek i baśni. Próbowaliśmy samodzielnie opowiedzieć bajkę na podstawie ilustracji, odgadywaliśmy zagadki słuchowe dotyczące postaci z bajek, próbowaliśmy odgadnąć tytuł bajki na podstawie obrazka, bawiliśmy się w bajkowe kalambury. Sala przedszkolna zamieniła się na chwilę w salę kinową - obejrzeliśmy bajkę pt. "Kot w butach" by potem ćwiczyć wspólnie z Czerwonym Kapturkiem. Nie zabrakło zabaw muzyczno - ruchowych w kole. Popołudnie wypełniły nam zabawy plastyczne. To był dzień pełen wrażeń.